https://www.wellreplicas.to best seller.

the research into the bond amid people and in addition the time in many different people turned out to be eagerly held by rolex replica for sale.

best buywatches.is interior incredible structure.

welcome to buy swiss https://de.buywatches.is/.

Tantra – nowa jakość bliskości

Seks tantryczny – czym jest?

Specyficzna bliskość partnerska, jaką jest seks tantryczny, wywodzi się ze starohinduskiej sztuki miłości i filozofii, czyli tantry. Etymologia tego słowa oznacza dosłownie “narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”, od sanskryckiego rdzenia tan- “ciągnąć” z przyrostkiem -tra. W naszej kulturze kojarzy się zwłaszcza z seksem, a więc przyjemnością. To jest oczywiście trafne skojarzenie, aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że tantra odnosi się do szerokiego spektrum życia.

Sekst tantryczny, podobnie jak ten bardziej standardowy ma wiele wspólnego z przyjemnością i właśnie o te doznania w dużej mierze chodzi. Najistotniejsze tu jednak jest poszerzenia swoich granic, otwarcia się na nowe przeżycia i sugestie partnera. Tutaj seks fizyczny to tylko przykrywka dla równoległego ulepszania psychiki. Nie brakuje tu okazji do emocjonalnych uniesień, wycieczek do nierozwiązanych konfliktów partnerskich.

Pierwszy etap wtajemniczenia

Seks tantryczny zdecydowanie nie przypadnie do gustu miłośnikom tak zwanych szybkich numerków. Oczywiście nie znacz to, iż nie warto próbować zmienić swoich praktyk seksualnych, aczkolwiek tego typu przyjemność wymaga poświęcenia sporej dozy czasu. Nie ma tu miejsca na wątpliwą grę wstępną, i na szybkie rozładowane napięcie seksualne. Sednem seksu tantrycznego jest stopniowe rozbudzanie zmysłów, subtelne nakręcanie atmosfery, delikatne przygotowywanie ciała na przyjęcie niemal nieogarnionej rozkoszy. Należy pozwolić na swobodny przepływ energii seksualnej dzięki otwarciu na nowe doświadczenie. Zdecydowanie ta forma bliskości jest jedyną w swoim rodzaju i wbrew pozorom niewiele łączy ją z klasycznym seksem.

Seks klasyczny, a tantryczny

W seksie tantrycznym penetracja jest w gruncie rzeczy najmniej istotna, gdyż poprzedza ją maksymalnie długa gra wstępna. Adepci tej formy sztuki seksualnej w pierwszej kolejności muszą odrzucić dotychczas znane schematy zachowań. Nabywają umiejętności świadomego dotykania partnera oraz uczą się rozpoznawania i spełniania własnych potrzeb. Głównym zadaniem na tym etapie jest zrozumienie sedna seksu tantrycznego.

Typowy w klasycznym seksie jest brak komunikacji między partnerami. Często kochankowie skupiają się na fizyczności, wykonaniu określonych (często standardowych) pozycji po to, by osiągnąć typowy orgazm. W seksie tantrycznym musi znaleźć się miejsce na podniecające wymiany zdań, na przykład szeptane do ucha frazy poetyckie czy inne słowa sugerujące w jak wyjątkowej chwili się znajdują.

Elan vital

Energia seksualna jest siłą, którą koniecznie trzeba okiełznać, by stać się godnym doznań płynących z seksu tantrycznego. Na kolejnych etapach wtajemniczenia głównym zadaniem jest nauka już nie tylko przyjmowania, ale i kontrolowania owej energii, zarządzanie nią, ułatwianie jej swobodnego przepływu. Tantrycy odczuwają ów przepływ jako rozpoczynające się u podstaw kręgosłupa uczucie, które wędruje wzdłuż tego układu w kierunku głowy.

Nie byłoby to jednak możliwe bez maksymalnego rozluźnienia ciała. W tantrze energia seksualna przekłada się na siłę życiową (elan vital). Jej symbolem jest wąż (Kundalini) traktowany jako swego rodzaju bóstwo. Trzeba wiedzieć, że seks tantryczny silnie korzysta z pozycji Kamasutry, wiedzy o czakrach, czyli energetycznych strefach ciała, ale także posiada własny język, którym posługują się kochankowie podczas medytacji.

Pokochajcie tantrę i siebie!

Intymność zalecana jest parom w każdym wieku i z różnorakim stażem związku. Dzięki temu, że seks tantryczny wymaga otwarcia się na drugą osobę, to też uczy i zaprasza do wzmacniania więzi. Nie ma bowiem możliwości, by uznawać te igraszki za udane, gdy któreś z partnerów niekoniecznie ma na nie chęć. W wielu źródłach przeczytać można, że orgazm to przeżycie czysto cielesne. Tantra udowadnia, że jest to niesprawiedliwe spłycenie. Orgazm to oczywiście wywołany fizycznymi bodźcami moment, aczkolwiek za to ”doskonalsze”, a przede wszystkim silniejsze przeżycie uznawana jest rozkosz, u której źródła leży aspekt współdziałania dusz.

Leave a Reply