Seks może być niebezpieczny – urazy prącia podczas stosunku

Stosunek na ogół nie kojarzy się z możliwością uszkodzenia penisa – chyba żaden mężczyzna nie myśli o takim “zagrożeniu” podczas łóżkowych igraszek. Okazuje się jednak, że wielu mężczyzn doświadcza urazów prącia, które są wyjątkowo bolesne i nawet powodują konieczność dłuższego leczenia. Warto przyjrzeć się urazom mechanicznym, do których może dojść podczas upojnej chwili zapomnienia, dzięki temu uda się uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Kiedy może dojść do urazów prącia podczas stosunku?

W czasie seksu nie jest trudno o chwilę zapomnienia. Wystarczy nieuwaga lub zbyt gwałtowne uprawianie miłości, by doszło do bolesnego urazu członka. W większości przypadków urazy penisa są spowodowane gwałtownym ruchem partnerki jak np. jej odchyleniem się podczas pozycji na jeźdźca czy w czasie uprawiania seksu na stojąco. Członek w stanie wzwodu nie jest na tyle elastyczny, by dostosować się do takiej zmiany pozycji, przez co można nabawić się kłopotów.

Inne sytuacje, w których dochodzi do urazów penisa to zmiana pozycji uprawiania seksu bez zaprzestania penetracji. Taki zabieg może się udać, jednak równie dobrze może się skończyć zwichnięciem czy nawet złamaniem członka. Warto podkreślić, że uważać należy także podczas masturbacji – niebezpieczne mogą okazać się gwałtowne lub zbyt mocne ruchy, wykorzystywanie to coraz różniejszych metod dostarczania sobie przyjemności czy erotycznych zabawek.

Zwichnięcie członka

Do zwichnięcia członka dochodzi wówczas, gdy prącie znajduje się w stanie erekcji. Bardzo często dzieje się to w trakcie odbywania stosunku, ale również przy uprawianiu sportu czy w czasie wypadków komunikacyjnych. Widok zwichniętego prącia nie należy do przyjemnych – w wyniku urazu penis ulega przemieszczeniu w okolicę krocza, natomiast skóra zostaje przerwana na wysokości rowka zażołędziowego – pozostaje na swoim miejscu, wyglądem przypominając rurkę bez zawartości. Uraz jest wyjątkowo bolesny, wymaga wizyty u lekarza, który w znieczuleniu powinien przywrócić naturalne położenie członka i w razie konieczności założyć na skórę szwy. Oczywiście, o ile tylko podczas urazu nie doszło do innych uszkodzeń.

Złamanie członka

Złamanie jest kolejnym, wyjątkowo nieprzyjemnym urazem prącia w stanie erekcji. Do sytuacji dochodzi, kiedy otoczka biaława wewnątrz prącia pęka, czemu towarzyszy charakterystyczny trzask. Stąd też mówi się o złamaniu prącia, mimo iż w jego wnętrzu nie ma kości. Członek staje się nie tylko wyjątkowo bolesny, pojawia się również obrzęk, miejscowy krwiak, wygięcie prącia. Uraz wymaga interwencji chirurgicznej – konieczne jest zszycie pękniętej otoczki białawej i ciał jamistych, a przez kolejnych kilka tygodni należy unikać współżycia. Warto podkreślić, że podczas złamania członka istnieje ryzyko np. uszkodzenia cewki moczowej.

Inne urazy podczas seksu

Na SOR-ach lekarze napatrzyli się na setki typów urazów odnoszonych podczas zbliżenia. Może to być zakleszczenie, inne urazy mechaniczne członka czy zaciśnięcie się na penisie w trakcie erekcji krążków wibracyjnych lub nawet innych akcesoriów, które nie są przeznaczone do łóżkowych zabaw. Ludzka kreatywność nie zna granic, dlatego też urazy penisa pojawiają się stosunkowo często.

Jeśli ból samoistnie nie ustępuję, a do tego członek jest nabrzmiały czy przybiera nienaturalną barwę, warto udać się do lekarza. Dotyczy to również sytuacji, w których niemożliwe okazuje się ściągnięcie z penisa erotycznych akcesoriów. Każdy uraz prącia może się bowiem zakończyć impotencją czy niepłodnością, szczególnie jeśli nie będzie odpowiednio leczone.

Leave a Reply