https://www.wellreplicas.to best seller.

the research into the bond amid people and in addition the time in many different people turned out to be eagerly held by rolex replica for sale.

best buywatches.is interior incredible structure.

welcome to buy swiss https://de.buywatches.is/.

Sapioseksualizm – na czym polega?

Sapioseksualizm to określenie dla charakterystycznych preferencji seksualnych. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze partnera są jego zdolności intelektualne. Osoby sapioseksualne chcą, aby ich więź z partnerem była oparta na intymnej więzi bogatej we wzajemne zrozumienie oraz nieustanną wymianę myśli. Poniżej dokładnie charakteryzujemy istotę sapioseksualizmu.

Sapioseksualizm – co to jest?

Sapioseksualizm to jeden z najkrócej istniejących terminów dotyczących sfery seksualnej człowieka. Jest on dość kontrowersyjny. Inne nowe terminy dotyczące sfery seksualności to np. soloseksualizm czy damiseksualizm. Pojawianie się coraz to nowych określeń w tej dziedzinie jest spowodowane trwającą na całym świecie dyskusją na temat tożsamości płciowej człowieka. Termin sapioseksualista stał się bardzo popularny dzięki portalom randkowym, gdzie każdy z użytkowników ma pełną dowolność w określeniu swoich preferencji seksualnych. Sapiens z języka łacińskiego oznacza “rozumny”, “mądry”.

Istotą sapioseksualizmu jest pociąg seksualny do osób, które wyróżniają wysokie zdolności intelektualne. W zdecydowanej większości przypadków sapioseksualiści nie zwracają uwagi wyłącznie na iloraz inteligencji. Związki sapioseksualne wyróżniają się nieustanną wymianą złotych myśli pomiędzy partnerami, dzieleniem pasji a także wzajemnym zrozumieniem. Osoby pozostające w takich związkach przekonują, że dzięki nim udało im się wznieść relacje ze swoim partnerem na znacznie wyższym poziom. Przeciwnicy wprowadzania takich nowatorskich określeń podkreślają, iż jest to jedynie szkodliwa moda, która tak naprawdę niewiele ma wspólnego z prawdziwymi preferencjami seksualnymi poszczególnych ludzi. Z kolei zwolennicy sapioseksualizmu oraz innych nowatorskich terminów przekonują, że sfera seksualna wyróżnia się wysokim poziomem indywidualizmu, dlatego w wykraczaniu poza klasyczne schematy jest nie na miejscu.

Jak wygląda związek osób sapioseksualnych?

Sapioseksualność odnosi się zazwyczaj do określonych preferencji seksualnych danej osoby. Sporo osób zastanawia jednak to, jak dokładnie wyglądają relacje dwóch sapioseksualistów. Bliskość i intymność w takim związku jest budowana przede wszystkim dzięki ich inteligencji oraz wzajemnemu porozumieniu. Tylko spełnienie warunku polegającego na docenieniu atutów w zakresie wiedzy i inteligencji pozwala na zbudowanie harmonijnej relacji. Mimo tego, iż podstawą do stworzenia związku sapioseksualistów są zdolności intelektualne, w dalszym ciągu ważne są inne elementy, takie jak wzajemne zrozumienie, wspólne spędzanie czasu, podobne poczucie humoru czy dzielenie wspólnych zainteresowań a także spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną.

Co najbardziej pociąga sapioseksualistów?

Czy sapioseksualista to osoba, która ceni sobie wyłącznie IQ? Walory intelektualne, takie jak wiedza, inteligencja oraz szerokie spektrum zainteresowań, są niezwykle ważne, jednak nie są jedynym atrybutem, który brany jest pod uwagę. Z reguły sapioseksualiści nie są jednak zdolni do tego, aby zakochać się od pierwszego wejrzenia wyłącznie na podstawie czyjegoś wyglądu, ogólnego zachowania lub statusu materialnego. Daną osobę musi wyróżniać przede wszystkim błyskotliwość oraz szeroka wiedza. Kogo najczęściej dotyczą preferencje sapioseksualne? Do tej pory nie przeprowadzono jeszcze bardzo dokładnych badań na ten temat. Naukowcy są jednak zgodni, że preferencje sapioseksualne występują u obu płci oraz nie mają związku z poziomem libido czy orientacją seksualną.

Leave a Reply