Regularna aktywność seksualna w związku – czy afrodyzjaki pozwolą ją utrzymać?

Regularna aktywność seksualna pozytywnie wpływa na zdolności umysłowe: podczas stosunku pobudzane są komórki istoty szarej mózgu. Jak się okazało, seks to nie tylko przyjemność połączona ze zdolnością do poczęcia. Naukowcy odkryli, że regularna aktywność seksualna pobudza aktywność umysłową, wspomaga serce, a nawet przedłuża życie. Badacze naukowi odkryli, że regularne życie seksualne sprawia, że wysoka aktywność komórek utrzymuje się przez długi czas. Systematycznie uprawiany seks to najpiękniejszy, najzdrowszy i najprzyjemniejszy sposób na utrzymanie zdrowych naczyń krwionośnych i serca. Specjaliści radzą mężczyznom, aby aktywnie stosowali Viagrę, aby utrzymać swoje funkcje seksualne na dobrym poziomie. Udowodniono również, że prawidłowe odżywianie jest niezbędne dla zdrowego libido. Dieta kobiet powinna zawierać witaminy i kwas foliowy, mężczyźni potrzebują cynku i selenu.

Afrodyzjaki, czyli jak wzbudzić pożądanie

Dla wzmocnienia popędu seksualnego służą afrodyzjaki tzn. pewne zioła i pokarmy, którym przypisuje się cudowną właściwość wzbudzania pożądania. Przyczyną korzystnego działania wielu z tych pokarmów są różne alkaloidy, które stymulują organizm. Rzeczywiście udowodniono, że prawidłowe odżywianie jest niezbędne dla zdrowego libido.

Najpopularniejsze i najsilniejsze afrodyzjaki

Z pewnością niektóre z wymienionych poniżej produktów przypadną wielu osobom do gustu. To one powinni znaleźć się w menu obiadowym.

Czekolada

Nawet starożytni Aztekowie pili czekoladę przed grami miłosnymi. Obecnie wiadomo już na pewno, że zawarta w niej teobromina ma takie samo działanie jak kofeina. Ponadto czekolada sprzyja wydzielaniu endorfin.

Szampan

Ten napój to najlepszy sposób na rozpoczęcie historii miłosnej. Najważniejsze, aby go nie nadużywać, aby nie doszło do zatrucia lub gromadzenia się gazów ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami.

Seler

W średniowieczu wierzono, że seler pomaga kobiecie począć chłopca, a sok z tej rośliny zamienia najbardziej leniwych mężczyzn w miłosnych bohaterów.

Chili i słodka papryka

Działają stymulująco na organizm, jako całość. A do tego przyprawy te poprawiają krążenie krwi w narządach płciowych.

Owoce morza

Od dawnych czasów słyną ostrygi, których sekret tkwi najwyraźniej w wysokiej zawartości cynku, fosforu i jodu, pierwiastków śladowych, które stymulują produkcję głównego męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Odpowiedni jest również kawior, krewetki, kalmary itp.

Przyprawy

Pikantne potrawy są ogólnie uważane za szczególnie odpowiednie do rozgrzania przed miłosnymi igraszkami. Ale na szczególną uwagę zasługuje cynamon, gałka muszkatołowa, kardamon i szafran – utrzymują ton ciała i mają wiele przydatnych właściwości.

Koper

Był czas, kiedy koper został wykluczony z menu w klasztorach, uważano, że przyczynia się do pojawienia się nieskromnych pragnień. Mały pęczek koperku każdego dnia pomoże utrzymać wysokie libido.

Imbir

Od tysięcy lat imbir był używany, jako pomocnik mężczyzny. Przypisuje mu się zdolność wspomagania ważnych narządów i ułatwiania uwalniania nasienia. Imbir powoduje rozszerzenie naczyń w okolicy penisa.

Wanilia

Wanilia kojarzy się z niewinnymi słodyczami, natomiast działa na zmysły w walce z astenią. Wielu mężczyzn twierdzi, że nie lubi zapachu wanilii, ale określenie słodka kobieta nie zostało wymyślone przez przypadek. Niemniej jednak należy uważać również na wanilię, jej zapach może wywołać silny ból głowy.

Głównymi wrogami harmonii seksualnej jesteśmy my sami, a raczej nasza niska kultura relacji. Seks ma dwóch głównych wrogów: problemy zdrowotne i złe relacje z partnerem. Budowanie i utrzymywanie harmonijnego związku pod każdym względem to sztuka, której można się nauczyć tak samo, jak sztuki budowania i dbania o swoje zdrowie. Partnerzy, którzy chcą polepszyć swoje życie intymne, powinni sięgać po różne rozwiązania, ważne jest pragnienie rozwoju i doskonalenia, czerpania większej radości z życia i dawania więcej radości ukochanej osobie.

Leave a Reply