Brak ochoty na aktywność seksualną w czasie ciąży partnerki

Brak ochoty na bliskość podczas ciąży

Kiedy kobiety zachodzą w ciążę, ich życie i życie ich partnerów diametralnie się zmienia. Nagle priorytety się zmieniają, a codzienność jest podporządkowana potrzebom kobiety. Nierzadko zmianom podlega też relacja pomiędzy partnerami a jednym z pośród jej aspektów, jest niewątpliwie aktywność seksualna. Co należy robić, jeżeli okaże się, iż mężczyzna nie ma w ogóle ochoty na uprawianie seksu ze swoją ciężarną partnerką?

Dlaczego mężczyzna nie chce uprawiać seksu z kobietą w ciąży?

Sytuacje, dla których panowie nie są chętni do uprawiania seksu z ciężarnymi, są naprawdę różne. Różnić się mogą one także skalą problemu. Zawsze jednakże dobrze się będzie zastanowić nad przyczynami takiego zjawiska, jak i postawić na przeprowadzenie szczerej rozmowy partnerką. Czasami konieczne jest także zasięgnięcie porady u seksuologa i rozważanie użycia właściwych leków, które mają za zadanie wspomagać osiągnięcie erekcji.

Niechęć z uwagi na względy zdrowotne

Zwykle przyczynę niechęci do aktywności seksualnej z ciężarną partnerką, stanowi obawa o bezpieczeństwo ci zdrowie nienarodzonego dziecka i oczywiście samej kobiety. Mężczyznom wydaje się, iż uprawianie dynamicznego seksu z pewnością wpłynie negatywnie na przebieg całej ciąży. Jest to błędne myślenie – w prawidłowo pod względem fizjologicznym przebiegającej ciąży, uprawianie seksu jest zupełnie bezpieczne i może być równie satysfakcjonujące, co przed momentem poczęcia dziecka.

Mężczyzna uważa, że jest obserwowany

Świadomość, iż w brzuchu kobiety znajduje się dziecko obserwujące aktywność seksualną, będzie dla niektórych panów deprymująca. Niemniej jednak powiedzmy sobie szczerze – takie obawy są wręcz irracjonalne.

Niechęć z uwagi na wygląd

Zdarza się jednakże, iż zmiany w wyglądzie kobiety mają wpływ na poziom libido mężczyzny. Podłoże takiego zjawiska może być naprawdę różnorodne, gdyż jest to także sprawa niezwykle subiektywna. Mężczyzna zdający sobie sprawę z przyczyny własnej niechęci do uprawiania seksu, nie może się jednakże obwiniać. W takim przypadku warto będzie skorzystać z pomocy seksuologa, który poradzi co w takiej sytuacji należy zrobić.

Jak możemy sobie pomóc?

Bez względu na przyczynę naszej niechęci do uprawiania seksu z ciężarną partnerką, kiedy już zdecydujemy się na aktywność seksualną, możemy sięgnąć po specjalne środki, które pomogą w przezwyciężaniu wszelkich fizjologicznych aspektów takiego stanu rzeczy. Mowa tutaj o lekach na zaburzenia erekcji, które stanowią skuteczną, a przed wszystkim bezpieczną dla naszego zdrowia, drogę do odzyskania całkowitej kontroli nad seksualną aktywnością w związku. Polecanymi przez panów środkami na poprawę erekcji, są chociażby Kamagra i Viagra bez recepty, których skuteczność została potwierdzona przez wiele pokoleń mężczyzn.

W jaki dokładnie sposób działają specyfiki na poprawę erekcji?

Najbardziej istotnym, a zarazem najczęściej używanym składnikiem w lekach na poprawę erekcji, jest sildenafil. U podstawy powstawania wzwodu, leżą niezwykle skomplikowane chemiczne procesy. W ich rezultacie dochodzi do wytworzenia cyklicznego monofosforanu guanozyny rozluźniającego mięśnie gładkie i pozwalającego na napływania krwi do jamistych ciał, które znajdują się w członku. Tak właśnie dochodzi do wspomnianego wzwodu. Jeżeli za sprawą różnorodnych czynników, mechanizm wytworzenia monofosforanu guanozyny będzie zaburzony, osiągnięcie erekcji nie będzie możliwe. Właśnie na ten ważny mechanik wpływ ma sildenafil, który umożliwia wytworzenie właściwej jego ilości.

 

Leave a Reply